دانشگاه ها

پلتفورم آموزش آنلاین کارآسان برای دانشگاه ها

پلتفورم های آموزش آنلاین، با مدنیزه شدن نحوه تعامل بین افراد و شیوع پاندمی کرونا، کارکرد و رشد قابل توجهی را تجربه کردند. پیش بینی می شود تا سال 2025، بازار جهانی آموزش الکترونیکی به 350 میلیارد دلار برسد و 90 درصد از دانشگاه ها در حال حاضر به دانشجویان و کاراموزان خود انواعی از آموزش آنلاین را ارائه می دهند. برای آنلاین کردن آموزش های خود، اولین چیزی که بدان نیاز دارید دانش و تجربه ای است که به اشتراک می گذارید. و اما مورد دوم، انتخاب مناسب ترین پلتفرم آموزش آنلاین است. در ادامه به بررسی پلتفورم آموزش آنلاین کارآسان برای دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های پلتفورم آموزش آنلاین کارآسان برای دانشگاه ها

پلتفرم آموزش آنلاین کارآسان، تمامی ابزارهایی را که برای ایجاد یک تجربه یادگیری کامل در فضای وب نیاز دارید، فراهم می کنند. این ابزارها و رویکردها شامل موارد زیر می باشند:

امکان مشاهده کلاس ها

امکان طراحی و شرکت در آزمون

طراحی و ارسال تکلیف

مشاهده وضعیت استخدام

امکان دریافت گواهی نامه

امکان ساخت رزومه و ....

انتخاب بهترین گزینه از پلتفرم آموزش آنلاین برای مؤسسات آموزشی و دانشگاهی چنانکه می نماید، آسان نیست. گزینه های بسیار متفاوتی در فضای وب عرضه می شوند؛ اما همه آن ها نمی توانند نیاز های هر سازمان و یا نهاد آموزشی را مرتفع سازند. در اینجا، چند ویژگی را که پلتفورم آموزش آنلاین کاراسان ارائه می دهد معرفی می کنیم:

رابط کاربر پسند

پلتفورم آموزش آنلاین، می بایست ساده و کاربرپسند باشد و دانشجو بتواند به راحتی در سایت پیمایش کند، با چند کلیک به منابع آموزشی مرتبط دسترسی داشته باشد و در طول فرآیند درگیر بماند.

هنگامی که تصمیم می گیرید کدام پلتفرم آموزشی را برای نهاد خود برگزینید، به عنوان یک کاربر کاملاً جدید وارد پروسه آموزشی شوید و ببینید با چه سرعتی می توانید به هر انچه که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید، اگر استفاده از پلتفرم ساده نباشد، کاربران نمی توانند درگیر پروسه آموزش گردند. پلتفورم آموزش آنلاین کارآسان برای دانشگاه ها تجربه ای روان، ساده و کاربرپسند ارائه می دهد.

امکان تعامل دانشجو

استفاده از یک سیستم آموزش انلاینی که تنها امکان دسترسی به یک یا دو نوع منبع آموزشی و یادگیری آنلاین را فراهم می کند، تعامل فراگیر را کاهش می دهد و یادآور سیستم های مدیریت آموزشی ناشیانه و بی اثر توسعه نیافته گذشته است. به عنوان حداقل ها، پلت فرم آموزش آنلاین باید به شما امکان آپلود و مشاهده اسناد، فایل های PDF، عکس ها، فایل های صوتی، فایل های ویدئویی، دوره های آنلاین و دوره های حضوری را بدهد. افراد مختلف، به روش های متفاوتی مطالب درسی را فرا می گیرند، بنابراین باید ترجیحات فردی یادگیرنده را نیز مد نظر داشته باشید.

ابزارهای یادگیری

دسترسی به طیف وسیعی از ابزارها مانند یادداشت های روزانه، لایوهای ویدیویی، بحث های گروهی و انجمن ها، و وبلاگ های شخصی به نهاد اموزشی کمک می کند تا افراد، بیش از مطالب ارائه شده توسط مدرس را فرا بگیرند.

دانشجویان ممکن است بسیار راحت تر از همکلاسی ها و هم دانشگاهی های خود برای رفع اشکال کمک بگیرند تا اساتیدشان. برای اموزش هر چه بهتر مطالب درسی، امکان ایجاد انجمن ها و گروه هایی برای بحث آنلاین ضروری است همچنین باید امکان ارسال پیام، اشتراک گذاری و دعوت از دیگران برای شرکت در بحث ها و فرصت های یادگیری نیز میسر باشد.

قابلیت اجرا در تلفن همراه

پلت فرم آموزش آنلاین باید مستقل از دستگاه های کامپیوتری نیز قابل اجرا باشند. از آنجا که چنین برنامه هایی کاربردی هستند، باید روی طیف گسترده ای از دستگاه ها و سیستم عامل ها کار کنند. پلتفورم آموزش آنلاین کارآسان، قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل های Windows، iOS یا Android را داراست. شما باید یک پلت فرم یادگیری را انتخاب کنید که بتواند اطلاعات را در همه دستگاه ها و سیستم عامل ها توزیع کند. این امر نیاز کاربران برای خرید یک ابزار جدید سازگار با پلتفرم یادگیری را از بین می برد. موارد زیر در پلتفورم آموزش آنلاین کارآسان در دسترس است:

طراحی سازگار با موبایل

اجزای سازگار با صفحه نمایش لمسی (به عنوان مثال، کشیدن و رها کردن، زوم و ...)

ارائه آماری در مورد اینکه چه تعداد از زبان آموزان از چه دستگاه هایی برای یادگیری استفاده می کنند که هنگام ارائه مطالب خود در آینده می توانید همه این جنبه ها را در ذهن داشته باشید.

هاست ابری

مسئله حائز اهمیت دیگر در انتخاب پلتفورم آموزشی، نوع هاست شماست. در هاست های ابری، تمام داده ها در فضای ابری ذخیره می شوند. اگر از هاست مبتنی بر ابر استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که محتوای شما همیشه از مکان و زمانی قابل دسترسی است. علاوه بر این، می توان آن را در صورت نیاز به روز کرد و تغییرات در همه کتاب های الکترونیکی منعکس می گردند. هاست ابری به دلیل دسترسی گسترده به اینترنت و پهنای باند خود، بهترین گزینه برای پلتفرم های آنلاین متعدد است.
انواع مختلفی از تبادل اطلاعات، مانند خدمات ایمیل، میزبانی برنامه، سیستم های تلفن مبتنی بر وب و ذخیره سازی داده ها، همگی با هاست ابری امکان پذیر می شوند. علاوه بر این، با ذخیره داده های حیاتی در فضای ابری، مدرسان می توانند مطمئن باشند که فایل های ضروری حتی در صورت خرابی سخت افزار ایمن خواهند بود. در نتیجه، به محافظت از اطلاعات حساس کمک می کند.

عناصر تعاملی

پلتفرم باید به شما اجازه دهد که اجزای تعاملی را در تدریس خود مدنظر قرار دهید. آزمون ها، فایل های صوتی، فیلم ها، شبیه سازی ها و گیمیفیکیشن نمونه هایی از تعامل آنلاین هستند. که همگی به طور فعال فراگیران را درگیر نموده و به آنها انگیزه بیشتری برای یادگیری می دهد. دانش آموزان باید بتوانند یادداشت برداری کنند و آنها را با همکلاسی ها یا معلمان خود به اشتراک بگذارند، صفحات را نشانه گذاری کنند، اطلاعات را جستجو کنند، متن را برجسته کنند و غیره.

امنیت محتوا

کنترل کامل بر محتوای پلتفرم بسیار مهم است. مرورگر باید هر موردی را که HTML وب سایت درخواست می کند، اگر تهدیدی برای امنیت محتوا باشد، بررسی کندبین منظور می توان مجموعه ای از قوانین را مشخص کرد و هر چیزی که با آن معیارها مطابقت ندارد قبل از رسیدن به رایانه کاربر فیلتر می شود. این نوع امنیت یک بازدارنده موثر در برابر حملات آسیب رسان به وب سایت است. کاربران به جای اینکه توسط پنجره های پاپ آپ دیسترکت شوند، تجربه ای ساده و بدون قطعی از روند یادگیری و آموزش داشته باشند.  

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

هر روز هفته از 9 صب تا 16 بعدازظهر

مشاوره رایگان