آموزشگاه ها

آموزشگاه ها

در حال حاضر و به طور فزاینده ای، آموزش آنلاین به بخش ثابت و استاندارد خدمات آموزشگاه ها تبدیل شده است. در حالی که آموزش آنلاین سال هاست در حال پیشرفت و عمومی تر شدن است، همه گیری کرونا نیز علاقه به این سبک از روشهای یادگیری را تسریع کرده است. اما همه پلتفرم های آموزش آنلاین به شکل یکسان ایجاد نمی شوند و معلمان باید عوامل زیادی را در انتخاب بهترین روش برای برطرف کردن نیازهای آموزشی خود در نظر بگیرند.

آموزشگاه و انتخاب بستر آموزش آنلاین

داشتن بستر تدریس آنلاین مناسب برای فعالیت یک آموزشگاه ضروری است. در اینجا برخی از مسائلی است که آموزشگاه ها هنگام انتخاب باید در نظر بگیرند را آورده ایم.

استفاده از پلتفرم های آموزش آنلاین باید آسان باشد

تدریس فعالیتی پر زحمت است؛ اما راه اندازی کلاس مجازی برای آموزشگاه ها نباید چنین پرزحمت باشد. شما می خواهید پلت فرم آموزشی آنلاینی را انتخاب کنید که استفاده از آن ساده باشد. بدین معنی که هیچ نرم افزاری پیچیده و یا سخت افزار ویژه یا موانع دیگری که مدیریت آن برای شما پر زحمت باشد، در کار نباشد. ما می دانیم که شما پلت فرم آموزشی آنلاینی را می خواهید که هم معلمان و هم دانش آموزان بتوانند با یک کلیک وارد کلاس شوند و در کارآسان چنین فضایی را برایتان میسر ساخته ایم.

پلتفرم های تدریس آنلاین باید از تمامی سیستم عامل ها پشتیبانی کنند

دانش آموزان مجازی امروزی در کلاس های آنلاین با استفاده از طیف وسیعی از سیستم عامل ها در کلاس حاضر می شوند. رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها، تبلت ها و حتی تلفن های همراه در بین دانش آموزان رایج هستند. شما باید مطمئن شوید که دانش آموزان شما می توانند با فناوری هایی که دارند به پلتفرم مجازی شما دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، انتخاب یک روش تدریس آنلاین که با طیف گسترده ای از فناوری، ضروری است.

 ویژگی های تعاملی برای پلتفرم های تدریس آنلاین

کلاس های آنلاین با کلاس های حضوری تفاوت هایی اساسی دارند. اما می بایست کلاس های آنلاین نیز به میزان کلاس های حضوری از جذابیت خوبی برخوردار باشند تا دانشجویان را مجذوب ماده درسی که استاد در حال تدریس است نمایند. نه تنها مهارت های شما به عنوان یک مربی، دانش آموزان را درگیر درس می کند، بلکه پلت فرم آموزشی آنلاینی که انتخاب می کنید نیز بخشی از روش تدریس شماست. معلمان طیف وسیعی از راه ها را برای مشارکت دادن دانش آموزان خود به کار می گیرند که می تواند شامل آزمون ها و نظرسنجی های تعاملی، فرصت طرح سوال توسط دانشجو یا حتی مدیریت کلاس، و چت مبتنی بر متن بوده و مسئله انتقال داده به دانشجو را تسهیل نیز نماید.

در دسترس داشتن ابزار هایی برای افزایش تعامل دانشجویان

قابلیت یادداشت برداری به صورت مشترک و طراحی چت روم هایی برای استراحت و مکالمه آزاد، وایت بردها و ...  تنها برخی از ابزارهای تعاملی هستند که بر همکاری بین دانشجو و استاد تأکید دارند و در پلتفرم های تدریس آنلاین کارآسان موجود است. اگر آموزش نحوه همکاری برای شما اولویت اصلی است، این گزینه ها می بایست در اولین سطور لیست فعالیت های شما باشد. همکاری همچنین یک راه عالی برای تقویت تعامل دانش آموزان و ایجاد پیوند بین دانش آموزان و خود شما است.

 ویژگی های امنیتی نیز بخش مهمی از هر پلتفرم آموزشی آنلاین است

در حالی که دسترسی آسان دانش آموزان شما به کلاس مجازی مهم است، اما به همان اندازه نیز نمی خواهید کسانی که نباید، در کلاس شما حاضر شوند و نمی خواهید کلاس شما توسط هکر ها و سایر بد افزارها در اینترنت مختل شود. همچنین باید مطمئن شوید که اطلاعات دانش آموز و مطالب کلاس شما محافظت می شود. به علت وجود تمامی این دلایل، شما می بایست ویژگی های امنیتی هر پلتفرم آموزشی آنلاینی را که در نظر دارید مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار دهید.

 تجزیه و تحلیل می تواند به آموزشگاه ها در درک بهتر نیازهای دانش آموزان کمک کند

پلتفرم های تدریس آنلاین برای آموزشگاه ها عموماً شامل ویژگی های تحلیلی است که می تواند به شما در پیگیری عملکرد و مشارکت دانش آموز کمک کند. چه محتوایی محبوب است؟ چه منابعی نادیده گرفته می شوند؟ آیا دانش آموزان به خاطر می آورند که تکالیف خود را دانلود کنند؟ و آیا آنها دروس و جلسات از پیش ضبط شده را به طور کامل تماشا می کنند؟ این ها تنها بخشی از چیزهایی است که تجزیه و تحلیل پلتفرم آموزش آنلاین می تواند به شما بگوید. مطمئن شوید که گزینه ای را انتخاب کرده اید که به شما امکان می دهد به بهترین نحو از دانش آموزان خود اطلاع داشته و پشتیبانی شان کنید.

ملاحظات بیشتر هنگام انتخاب یک پلتفرم آموزشی آنلاین

علاوه بر در نظر گرفتن تمام مسائل فوق، کسانی که به دنبال یک پلت فرم آموزش آنلاین هستند باید سه موضوع اساسی زیر را نیز مد نظر قرار دهند.

پلتفرم های آموزشی آنلاین LMS

اگر موسسه و آموزشگاه شما از LMS استفاده می کند، باید مطمئن شوید که یک پلت فرم آموزشی آنلاین را انتخاب می کنید که می تواند با محصولی که از قبل در اختیار دارید یکپارچه شود. این مزایا هم از LMS شما و هم پلتفرم تدریس آنلاین برای معلمانی که انتخاب می کنید افزایش می دهد.

پلتفرم آموزشی آنلاین شما از چند کلاس درس به صورت همزمان پشتیبانی می کند؟

شاید آموزشگاه شما در هفته فقط تعداد معدودی از کلاس های آنلاین را برگزار می کند. و شاید نیز میزبان صدها نفر است. هنگام ارزیابی پلت فرم های آموزشی آنلاین، حتماً نیازهای ظرفیت خود را در نظر بگیرید.

 آیا پلتفرم آموزشی آنلاین شما می تواند از سخنرانی های حضوری برای استفاده در کلاس آنلاین نیز استفاده کند؟

اگر موسسه شما در حال حاضر کلاس های ترکیبی و هایفلکس را ارائه می دهد - یا به دنبال ارائه چنین کلاس هایی در آینده است، باید مطمئن شوید که پلتفرم های آموزشی آنلاینی را تهیه می کنید که می توانند کلاس های ضبط شده قدیمی را نیز باز پخش نمایند و در آخر اینکه؛ کارآسان تمامی مواردی که پیشتر ذکر کردیم را در پلتفورم آموزشی انلاین خود ارائه می دهد و آموزشگاه ها می توانند بدون بروز هیچ مشکلی، فعالیت خود را پیش برند.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

هر روز هفته از 9 صب تا 16 بعدازظهر

مشاوره رایگان