واحدهای صنعتی

اتوماسیون اداری واحدهای صنعتی

واحدهای صنعتی، بدون اتوماسیون و خودکارسازی فرایندهای استخدام، کاراموزی، درخواست بازدید و ... ملزم به صرف انرژی و هزینه های گزافی می باشند. تا همین اواخر، کارفرمایان چاره ای جز بررسی دستی رزومه های متعدد، پیگیری پیشرفت داوطلبان با استفاده از برگه های اکسل و مکاتبه با آنها از طریق ایمیل ها یا تماس های تلفنی نداشتند. در مجموع، این وظایف حتی برای تیمی از متخصصان منابع انسانی نیز بسیار طاقت فرسا است. بر اساس گزارش 2018 «انتلو» متخصصان منابع انسانی، حدود یک سوم از هفته کاری (13 ساعت) را صرف استخدام و گزینش برای یک فرد می کنند.
تمام این مراحل، سبب بروز برخی اشتباهات از جانب شرکت ها می گردد، ساده ترین آن تاخیر در بازخورد و یا پاسخگویی به کارجویان واجد شرایط است. در نظرسنجی رابرت هاف در سال 2021، 62 درصد از شرکت کنندگان گزارش دادند که اگر در عرض دو هفته پس از مصاحبه اولیه، بازخوردی دریافت نکنند، شرکت مورد نظر را از لیست خود خارج می نمایند.  خودکار شدن چنین پروسه هایی، موجب صرفه جویی در زمان و انرژی شرکت ها می شود. مهمتر از همه موارد اینکه، افراد را قادر می سازد تا بر روی بهترین شیوه های هماهنگی با سایر اورگان ها و کارجویان تمرکز کنند و سایر جنبه های پیشرفت را بهینه سازند.
در ادامه اتوماسیون اداری واحدهای صنعتی کارآسان را مورد بحث قرار خواهیم داد - ابزاری که برای حل مشکلات استخدام، کارآموزی و آموزش کارکنان و درخواست بازدید توسعه یافته است، که به شما امکان می دهد تا قیف استخدامی خودکار خود را بسازید. 

1) برنامه ریزی برای استخدام

قبل از شروع استخدام، می توانید از اتوماسیون اداری واحدهای صنعتی برای برنامه ریزی موثرتر استفاده کنید. ابزارهای متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند تا استراتژی استخدام خود را بهینه کنید. سازماندهی داده ها و یادداشت ها، شناسایی زمینه های نیاز به بهبود، تسهیل ارتباط بین اعضای تیم و مدیریت بودجه و زمان از این دسته هستند. هنگامی که سیستم از همان ابتدا بهینه شده است، تمام مسائل دیگر موقعیت صحیح خود را پیدا خواهند کرد که تجربه ای هموارتر برای تیم استخدامی و جویندگان کار است.

2) ایجاد آگهی استخدامی

اکثر نرم افزارهای استخدامی موجود در بازار این ویژگی را دارا هستند. این نرم افزارها دارای تمپلیت های اماده آگهی های استخدامی هستند؛ اما چنانکه برای یک سمت خاص آگهی استخدامی می گذارید، معمولاً می توانید قالب ها را سفارشی کنید. شرح شغل مهم است، اما نوشتن آن نیز به همان میزان، زمان بر است. استفاده از توضیحات آماده و آزمایش شده در عمل به شما این امکان را می دهد که کمترین زمان را برای تحقیق، ایجاد و تصحیح آگهی صرف کنید. می توانید مطمئن باشید که نوشتار شما از نظر گرامری و دیگر مسائل نگارشی صحیح و حرفه ای است. این ویژگی به ویژه برای افراد غیر بومی مفید است.

3) ارسال خودکار به پلتفورم های شغلی

برای خودکار کردن این مرحله، باید پلتفورم های شغلی را شناسایی کنید که امکان ادغام با ATS شما را فراهم می کنند. تمامی پلتفورم های شغلی موجود در بازار از جمله Indeed، Monster و LinkedIn این ویژگی را درخود دارند. هنگامی که یکپارچه سازی اجرا شد، می توانید برنامه های ارسال آگهی را ایجاد کنید. به جای اینکه مجبور باشید هر بار و در هر پلتفورمی وارد شده و فرم های مربوطه را پر کنید، می توانید با راه اندازی یک سیستم اتوماسیون تمامی این مراحل را با یک کلیک به انجام برسانید. حتی بسیاری پلتفورم ها به شما این اجازه را می دهند تا با ایجاد یک پیوند و لینک سفارشی، متقاضیان را از آگهی به مقصد مورد نظر خود هدایت نمایید.  

4) تطبیق و مقایسه کارجویان

پلتفورم آنلاین کارآسان، دارای پایگاه داده رزومه است که می توانید با استفاده از فیلترهای مختلف آن را مرور یا جستجو کنید. در حالی که این امکان، می تواند فوق العاده مفید واقع شده و در دسترسی به کارجویان فعال و غیرفعال کمک کند، این فرآیند به زمان و تلاش بیشتری نیز نیاز دارد. خوشبختانه، کاراسان دارای سیستم تطبیق هوشمند است. شما فقط باید معیارها را ارائه کنید و سپس با یک کلیک، به رزومه کارجویانی که با معیارهای گفته شده مطابقت دارند دست پیدا کنید. همچنین زمانی که رزومه های خوب و مرتبط در پایگاه داده آپلود شوند، اعلان هایی برای شما ارسال می گردد.

 5) غربالگری رزومه

رزومه های کارجویان، معمولا در اشکال و اندازه های مختلفی ارائه می شود. تبدیل همه آنها به یک فرم قابل استفاده می تواند کار طاقت فرسایی باشد. یک مطالعه در سال 2018 توسط شرکت نردبان نشان می دهد که استخدام کنندگان به طور متوسط ​​7.4 ثانیه را برای غربالگری اولیه یک رزومه صرف می کنند. اشتباهات در چنین زمان کوتاهی اتفاق می افتند، بنابراین ممکن است در این روند، یک کارجوی فاقد صلاحیت از فیلتر شما عبور کند یا برعکس، یک کارجوی مناسب حذف گردد.  نرم افزار کارآسان می تواند رزومه ها را واکشی کند یا با استفاده از اطلاعاتی که کارجو ارائه کرده است، ورودی ایجاد کند. همچنین می تواند رزومه ها را برای کلمات کلیدی اسکن کند و به طور خودکار آنهایی را که شرایط لازم را ندارند رد صلاحیت کند.

 6) رسانه های اجتماعی

بر اساس منابع مختلف از جمله فوربس، 92 درصد از شرکت ها از رسانه های اجتماعی برای استخدام استفاده می کنند. شبکه هایی مانند لینکدین و فیس بوک می توانند منابع عالی برای نامزدهای مناسبی باشند که به دنبال فرصت های شغلی جدید هستند. با این حال، این امر مستلزم انجام تحقیقات و گردآوری داده های زیادی است، به خصوص در استخدام های با حجم بالا. اتوماسیون اداری واحدهای صنعتی کاراسان با اسکن خودکار پروفایل ها، پست ها و هشتگ ها برای شناسایی کلمات کلیدی، کارجویانی را که ارزش تماس دارند، مشخص می کند.

 7) طرح سوال با اتوماسیون های پیش از غربالگری کاراسان

علاوه بر اسکن رزومه، راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید مرحله غربالگری قبل از استخدام را خودکار کنید. با حداقل تلاش می توانید:
سوالات غربالگری را اضافه کنید تا به طور خودکار کاندیداهای فاقد صلاحیت را فیلتر کنید و یا مصاحبه های خودکار انجام دهید.
هنگامی که تمام اطلاعات لازم را جمع آوری کردید، هوش مصنوعی می تواند آن را تجزیه و تحلیل کند و عملکرد شغلی کارجو را پیش بینی کند. اتوماسیون نه تنها می تواند در وقت شما صرفه جویی کند، بلکه از خطاها و سوگیری (غیر) آگاهانه نیز جلوگیری می کند، که رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید. از آنجایی که با رفتار انسان مدل سازی می شود، مدل های هوش مصنوعی نیز می توانند مغرضانه باشند، اما این مسائل را می توان محدود کرد. به طور کلی، هوش مصنوعی از انسان سازگارتر و عینی تر است.

 8) سوالات غربالگری

یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید کاندیداهای استخدامی نهایی را فهرست کنید، سؤالات غربالگری است. موارد ضروری برای هر نقش را شناسایی کنید، آنها را به سؤال تبدیل کرده و در فرآیند درخواست بگنجانید. این مرحله را برای همه کسانی که می خواهند برای این کار درخواست دهند اجباری کنید. سپس نرم افزار می تواند به طور خودکار مواردی را که معیارهای اولیه را ندارند، رد کند، به ویژه به دلیل مسائل فنی و قانونی.

 9) مصاحبه

امروزه استخدام کنندگان حتی می توانند با کمک فناوری و اطلاعات، به صورت غیرحضوری مصاحبه های خود را برگزار کنند. دو نوع اصلی مصاحبه خودکار وجود دارد:
مصاحبه های یک طرفه
مصاحبه های دو طرفه
در مصاحبه های یک طرفه، کاندیداها فیلمی از خودشان ضبط می کنند که به سوالات از پیش تعیین شده پاسخ می دهند. سیستم امتیازدهی که معمولاً مبتنی بر هوش مصنوعی است، پاسخ های آنها را تجزیه و تحلیل و رتبه بندی می کند. هوش مصنوعی همچنین می تواند حالات چهره، زبان بدن، لحن صدا و سایر شاخص های مهارت های ارتباطی آنها را تفسیر کند. مصاحبه دو طرفه هنوز استاندارد است، اما می توان آنها را به طور خودکار امتیاز داد.

 10) شرکت در آزمون های شخصیت شناسی و آزمون های تخصص محور

با توجه به داده های شرکت SHRM، استخدام کنندگان بیشتر استخدام مبتنی بر مهارت را می پسندند. امروزه حدود 56 درصد از استخدام کنندگان از ارزیابی های قبل از استخدام استفاده می کنند. به نظر می رسد جویندگان کار موافق این امر هستند. در مطالعه ای که توسط لینکدین انجام شد، 76 درصد از شرکت کنندگان اظهار داشتند که آرزو داشتند راهی برای اثبات مهارت های خود و متمایز شدن از بقیه وجود داشته باشد. در اتوماسیون کارآسان، می توانید آزمون های عملی و یا تئوریکی را تهیه کرده و از کارجویان بخواهید در ان شرکت کنند. به لطف سیستم های نمره دهی خودکار، داوطلبان را می توان به صورت عینی و تنها بر اساس مهارت های آنها ارزیابی کرد.
هوش مصنوعی همچنین می تواند نحوه تعامل داوطلبان با آزمون را تجزیه و تحلیل کند. حتی می تواند با تشخیص تناقضات و سرقت ادبی از تقلب جلوگیری کند.

 11) اموزش کارمندان در پلتفورم آنلاین کاراسان

پلتفورم های آموزش آنلاین، با مدنیزه شدن نحوه تعامل بین افراد و شیوع پاندمی کرونا، کارکرد و رشد قابل توجهی را تجربه کردند. برای آنلاین کردن آموزش های خود، اولین چیزی که بدان نیاز دارید دانش و تجربه ای است که به اشتراک می گذارید. و اما مورد دوم، انتخاب مناسب ترین پلتفرم آموزش آنلاین است. پلتفرم آموزش آنلاین کارآسان، تمامی ابزارهایی را که برای ایجاد یک تجربه یادگیری کامل در فضای وب نیاز دارید، فراهم می کنند. بنابراین می توانید با نیازسنجی و بررسی پتانسیل کارمندان خود، دوره های آموزشی برگزار کنید.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

هر روز هفته از 9 صب تا 16 بعدازظهر

مشاوره رایگان