مراکز مشاوره

پلتفورم مشاوره آنلاین

اخیرا اکثر افراد از اینترنت برای دسترسی به خدماتی همچون مشاوره، تراپی و سایر درمان های فیزیکی و روانشناختی استفاده می کنند. امروزه بیماران، به پایگاه داده بی پایانی از درمانگران دسترسی دارند که می توانند مناسب ترین گزینه ها را بر اساس نیاز خویش برگزینند. پس جای تعجب نیست که حضور آنلاین می تواند عملکرد یک درمانگر را بهبود دهد.افرادی می توانند بدون زحمت به جستجوی آنلاین درمانگر پرداخته و ویژگی هایی که در یک مشاور و روانشناس به دنبال آن هستند بیابند، صرف نظر از اینکه ممکن است با درمانگری ارتباط بگیرند که هرگز نامش را نشنیده اند یا در ناحیه ای از کشور قرار داشته باشد که هرگز به آن سفر نکرده اند. و بدین ترتیب اولین قرار ملاقات رزرو می گردد. در چنین شرایطی امکان حضور آنلاین یک درمانگر نقش مهمی در جلب اعتماد و اطمینان  مراجع خواهد داشت.  نه تنها حضور آنلاین برای درمانگران مفید است، بلکه برای مراجعان نیز بسیار کاربردی است. کاراسان، پلتفورم مشاوره آنلاین برای شما امکان تشکیل جلسه مشاوره آنلاین، برگزاری تست های شخصیت شناسی، استعداد یابی و ... ، اعلام نتیجه مشاوره، ارتباط با دانشجو و مسئول نهاد و ... را فراهم می آورد.

مشاوره آنلاین و یا رواندرمانی آنلاین چیست؟

مشاوره آنلاین به روان درمانی یا خدمات مشاوره ای گفته می شود که از طریق اینترنت انجام می شود. برخلاف درمان حضوری، درمان آنلاین به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از هر دستگاهی که به اینترنت متصل است، مانند رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند، با یک درمانگر یا مشاور دارای مجوز ارتباط برقرار کنید. تحقیقات نشان می دهند که درمان آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری برای شرایط مختلف سلامت روان موثر باشد. یک مطالعه نشان داده است که درمان شناختی رفتاری آنلاین CBT به اندازه درمان حضوری در درمان افسردگی متوسط ​​مؤثر است. درمان آنلاین دسترسی به درمان های سلامت روان را برای افراد روستایی یا مناطق دورافتاده ارائه می دهد. کسانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند ممکن است به هیچ شکل دیگری از درمان های سلامت روان دسترسی نداشته باشند زیرا اقدامات بهداشت روانی در منطقه آنها کم است یا اصلاً وجود ندارد. بنابراین، برای این افراد طی مسافت های طولانی و صرف زمان قابل توجه برای جستجوی درمان حضوری می تواند فرسایشی باشد. با توجه به نیازسنجی های انجام شده در ادامه به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت که چرا درمانگران به حضور آنلاین در پلتفورم کاراسان نیاز دارند؟

 1. دسترسی گسترده تر مراجعین

حضور آنلاین دسترسی مراجعان بالقوه را افزایش می دهد. حضور آنلاین و اصولی یک درمانگر به مراجعین کمک می کند تا با سنجش میزان اعتبار، تخصص، رویکردهای درمانی درمانگران و مقایسه آن ها، مناسب ترین گزینه را برای حل مشکل و دریافت مشاوره برگزینند. بدیهی است که جلسات بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام خواهد گرفت.

 2. ایجادچشم انداز و دیده شدن در فضای وب

81 درصد از افراد خدمات را به صورت آنلاین جست و جو می کنند و 46 درصد از این جستجوها برای دریافت خدمات محلی است. اگر مراجعین بالقوه، خدمات مشاوره را به صورت آنلاین می خواهند و جست و جو می کنند، شما نیز می باید خدمات خود را در آن بستر ارائه دهید. مراجع باید بداند که درمانگر انتخابی وی نیز به صورت آنلاین در دسترس است. کارآسان این امکان را برای شما فراهم می آورد.

 3. ایجاد ایماژی مطلوب تر

حضور آنلاین معمولاً بازتاب مستقیم توانایی یک مشاور و کیفیت عملکرد اوست. وقتی مراجع بالقوه هر چند در شهری بسیار دورتر با شما تعامل می کند، تصویری از شما و عملکردتان به دست می آورد. حضور آنلاین فرصتی برای درمانگران است تا ایماژ خود را تقویت کنند و در مراجعان بالقوه خویش ایجاد اعتماد نمایند.

 4. ایجاداعتبار

در عصر پر مشغله امروزی، بسیاری از افراد به درمانگری که به صورت آنلاین در دسترس است، ایمان بیشتری دارند. داشتن یک نام تجاری مشخص در تمام پلتفرم های آنلاین، این اعتبار را برای درمانگران تقویت می کند. با استفاده از رسانه های اجتماعی، درمانگران فرصتی برای تبدیل شدن به رهبران فکری  برندی معتمد در زمینه فعالیت خود دارند.

 5. شبکه سازی بالقوه

حفظ حضور آنلاین به درمانگران کمک می کند تا با سایر متخصصان ارتباط برقرار کنند. یک پلتفورم برای مباحثه و مشاوره، می تواند به عنوان یک کارت ویزیت دیجیتالی و یاجلسه ای برای برین استورمینگ عمل کند و به نوبت خود می تواند ارتباطی موثر با متخصصان و افراد حرفه ای دیگر در این تخصص محسوب شود.

  با کاراسان در صدر فناوری های جدید بمانید

عدم حضور آنلاین می تواند به عملکرد درمانگر آسیب برساند. با این حال، ایجاد پلتفورمی برای فعالیت آنلاین، می تواند خسته کننده، گیج کننده و فرسایشی باشد. از ایجاد سایت و وبلاگ بگیرید تا حضور در رسانه های اجتماعی، دانستن اینکه از کجا شروع کنید و چگونه کار را پیش ببرید می تواند سخت و نیازمند تخصص باشد. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی ایجاد حضور آنلاین آورده ایم. واقعیت مجازی، اپلیکیشن های موبایل و سایر اشکال فناوری جدید دنیای مشاوره را زیر و رو کرده اند. بدان معنا که درمانگران باید دائماً با تغییرات دنیای دیجیتال سازگار شوند تا عملکرد خود را بهینه نگه دارند. پلتفرم های برگزاری کلاس و جلسات آنلاین، مانند کاراسان، یکی از گزینه هایی است که درمانگران می توانند برای پیش بردن برخی از جنبه های حضور آنلاین خویش از آن استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

هر روز هفته از 9 صب تا 16 بعدازظهر

مشاوره رایگان