جزئیات کلاس ها

برای ثبت در کلاس زیر اقدام نمایید

دوره نرم افزار Excel

مدرس : ماهرخ ابوسلمان رضوانی

مدت زمان دوره : 10 جلسه

قیمت دوره : 950,000 تومان

دوره نرم افزار Excel

دوره نرم افزار دوره نرم افزار Excel می تواند درها را به روی فرصت های شغلی متعدد در صنایع مختلف، از امور مالی گرفته تا مدیریت پروژه، باز کند. این برنامه کاربردی صفحه گسترده که به طور فراگیر مورد استفاده قرار می گیرد به سازماندهی، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها کمک می کند و آن را به مجموعه ای ارزشمند از مهارت های هر حرفه ای تبدیل می کند.

بینش های کلیدی

مایکروسافت اکسل، برنامه کاربردی در سطح جهانی است که دارای ابزارهای گسترده ای برای سازماندهی، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها می باشد.
اکسل تقریباً در تمام صنایع از جمله امور مالی، آمار و داده و مدیریت پروژه کاربرد دارد.
اکسل یک ابزار قدرتمند برای مدیریت داده ها است که به شما امکان می دهد محاسبات پیشرفته را انجام دهید، نمایش های گرافیکی برای داده ها ایجاد کنید و همکاری با دیگر کارمندان را مدیریت کنید.
تسلط بر اکسل می تواند کارایی شما را در محل کار افزایش دهد، سازماندهی داده ها را آسان تر کند و به عنوان یک ابزار همکاری قدرتمند عمل کند.
با توجه به ماهیت این مهارت، دانش اکسل می تواند فرصت های شغلی بهتری را ایجاد کرده و به طور بالقوه منجر به افزایش حقوق اولیه شود.

 مایکروسافت اکسل پیشروترین برنامه صفحه گسترده در سراسر جهان است. آیا تا به حال تمام قابلیت های اکسل را بررسی کرده اید؟ کسانی که می دانند چگونه از بسیاری از ویژگی ها و عملکردهای اکسل استفاده کنند، می توانند داده ها را سازماندهی، تجزیه و تحلیل و تجسم کنند و محاسبات پیشرفته را روی این اعداد انجام دهند. اکسل تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارد، از امور مالی گرفته تا علم داده و مدیریت پروژه. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد کار با داده های صفحه گسترده اکسل داشته باشید، کمک قابل توجهی به سازمان خود خواهید داشت. صرف نظر از اهداف نهایی شما، یادگیری اکسل و دوره نرم افزار Excel یک مهارت ارزشمند و چشمگیر برای رزومه شماست.

 

اکسل چیست؟

مایکروسافت اکسل یک برنامه صفحه گسترده است که توسط مایکروسافت در سال 1985 ایجاد شد. اکسل یک منبع قدرتمند و ارزشمند برای سازماندهی داده ها و اعداد با استفاده از توابع و فرمول ها است. اکسل روی هر دو سیستم عامل مک و ویندوز کار می کند.
سلول های صفحه گسترده اکسل هر کدام حاوی داده هایی مانند فرمول ها، اعداد یا متن هستند که می توانند سازماندهی و تجزیه و تحلیل شوند. اکسل ابزاری مفید برای انجام محاسبات مختلف بر روی صفحات گسترده است. می تواند آمار کاربردی ارائه دهد، محاسبات مکرر و پیشرفته انجام دهد، داده ها را تجزیه و تحلیل کند و نمایش های گرافیکی داده ها مانند نمودارها و PivotTables ایجاد کند.

سازماندهی، مدیریت، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها

اکسل دارای صدها ویژگی و ابزار است که به کاربران در سازماندهی، مدیریت، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها کمک می کند. موارد زیر تنها تعدادی از ابزارها و ویژگی هایی است که اکسل را برنامه ای برای حرفه ای ها در سراسر جهان تبدیل می کند:

-در این برنامه، کاربران می توانند اعداد را در سلول ها اضافه کرده و میانگین آن ها را بدست آورند، مقادیر بالا، میانه یا پایین را پیدا کنند، سلول های حاوی اعداد را بشمارند و با ضرب سلول ها محصولی را پیدا کنند. همچنین امکان حذف فضای سفید اضافی و کوتاه کردن اعداد با حذف کسری وجود دارد.
-اکسل می تواند الگوها را با استفاده مکرر شما، به خاطر بسپارد تا بتواند داده های شما را سازماندهی کند و در نهایت در زمان صرفه جویی کند.
-کاربران می توانند شیت ها را با دیگران به طور هم زمان به اشتراک بگذارند تا مطمئن شوند که همه همکاران دارای به روزترین نسخه هستند.
-کار بر روی فایل های اکسل از وب و دستگاه های موبایل و دسکتاپ امکان پذیر است.
-کاربران اکنون می توانند داده ها را مستقیماً از یک عکس به اکسل اضافه کنند. برنامه اکسل به کاربران این امکان را می دهد که با آیفون یا اندروید خود از داده های چاپ شده عکس بگیرند و سپس این تصویر را به جدول اکسل قابل ویرایش تبدیل کنند. این ترفند مفید به کاربران کمک می کند از وارد کردن دستی داده ها خودداری کنند و از قابلیت های تشخیص تصویر اکسل بهره مند شوند.
-تراکنش های مالی را می توان به اکسل وارد کرد تا کاربران بتوانند اطلاعات مالی خود را سازماندهی و بررسی کنند و بینش های مفیدی را برای تصمیم گیری های مالی آگاهانه تر دریافت کنند.
- PivotTables اکسل به کاربران کمک می کند تا تجزیه و تحلیل و خلاصه مجموعه داده ها را انجام دهند و داده های صفحه گسترده را برای مقایسه مؤثرتر دوباره گروه بندی کنند. با دیدن داده ها از دیدگاه های مختلف، می توان تصویر جامع تری از منابع درآمد و سایر اطلاعات حیاتی به دست آورد.

 

کاربردهای رایج اکسل

اکسل کاربردهای زیادی در صنایع و حرفه ها دارد و اغلب برای موارد زیر استفاده می شود:

-وارد کردن و ذخیره سازی داده ها
-تجزیه و تحلیل داده ها
-جمع آوری، مرتب سازی و تأیید داده های تجاری
-انجام وظایف مربوط به بودجه و حسابداری
-تجسم داده ها
-مدیریت پروژه ها
-ایجاد گزارش های داده
-بهینه سازی وظایف مدیریتی یا اداری
-گزارش عملکرد
-ایجاد برنامه یا تقویم
-مدیریت عملیات یا حساب ها
ایجاد امکان پیش بینی

 

سریعتر و کارآمدتر

هر چه توابع، میانبرها و ابزارهای اکسل بیشتری بشناسید، انجام کارهایی که بدون استفاده از این برنامه ساعت ها به طول می انجامد آسان تر می گردد. ایجاد یا اجرای ماکروها یکی از کم هزینه ترین ویژگی های اکسل است. ماکروها می توانند بسیاری از کارهای تکراری و دستکاری هایی را که باید روی گزارش های داده انجام شوند یا حتی فرمت یک سند را استاندارد می کنند، خودکار کنند. بهتر از همه، هیچ دانش کدنویسی برای ایجاد ماکروها مورد نیاز نیست، و آن ها می توانند به شما کمک کنند ساعات کاری خود را کوتاه تر کنید.

سازماندهی بهتر آمار و داده ها

داده هایی که در طول روز ایجاد می شوند، بوسیله اکسل که پرکاربردترین ابزار سازماندهی این داده ها است، مرتب می شوند. کسانی که سابقه کار با اکسل را دارند می توانند انبارهای وسیعی از داده های خام را به روش های مختلف سازماندهی کنند که برای یک شرکت بسیار مفید است. استفاده از قابلیت های پیشرفته اکسل گزینه های مرتب سازی اضافی را فراهم می کند که تجزیه و تحلیل اعداد و انجام هر گونه محاسبات لازم را روی داده ها آسان تر می کند.

ابزار قدرتمندی برای همکاری با دیگران

اگر روی پروژه ای با دیگران از بخش خود یا جاهای دیگر در سازمان خود کار می کنید، همه می توانید روی یک کاربرگ یا کتاب کار اکسل کار کنید و به روز رسانی های دیگران را به صورت بلادرنگ دریافت کنید. چنین ویژگی، تضمین می کند که کار گروهی، سریع تر تکمیل می شود و همه افرادی که روی یک پروژه کار می کنند از هرگونه تغییر در صفحه گسترده آگاه هستند.

ارزش افرینی برای سازمان

یادگیری مهارت های اکسل موجب پیشرفت شما در موقعیت فعلی تان می شود. کسانی که فعالانه برای بهبود کارایی خود و یادگیری مهارت های جدید و توابع اکسل تلاش می کنند، نشان می دهند که برای موفقیت یک شرکت حیاتی هستند و کمتر با افرادی که مهارت های پیشرفته تری دارند جایگزین می شوند. بنابراین، مهم است که به یادگیری ابزارها و توابع جدید اکسل ادامه دهید، حتی اگر قبلاً در برنامه مهارت دارید.

تسهیل وظایف

همانطور که مهارت های اکسل خود را بهبود می بخشید، می توانید راحت تر در برنامه پیمایش کنید و کارهای مربوط به حرفه تان را به راحتی انجام دهید. علاوه بر این، میانبرها و ویژگی هایی که در اکسل یاد می گیرید گردش کار را ساده تر کرده و استفاده مجدد از داده های صفحه گسترده در برنامه های دیگر را بسیار آسان تر می کند. 

کاهش استرس تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات

کارمندان یک سازمان که برای کار با نرم افزارهایی مانند اکسل آموزش ندیده اند، می توانند بخش فناوری اطلاعات را که اغلب مسئول رفع این مشکل است تحت فشار قرار دهند.اگر کارکنان فناوری اطلاعات مجبور باشند انواع برنامه ها را برای کارکنان آموزش دهند، نمی توانند وظایف مهم تری مانند حفظ امنیت، نصب سخت افزار یا ارتقاء سیستم ها را انجام دهند. کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که کارکنانی که با داده ها کار می کنند، مهارت های اکسل پیشرفته ای برای مدیریت داده ها دارند نه اینکه منتظر بمانند تا فناوری اطلاعات درگیر موضوع شود.

تجسم یافته های داده ای

اکثر افرادی که با داده ها کار می کنند در نهایت نیاز دارند یافته های خود را با سایر کارمندان در سازمان یا ذینفعان خارجی به اشتراک بگذارند و اهمیت تجسم داده ها در این مرحله پر رنگ تر می شود. تجسم سازی ها به ارائه داده به شیوه ای جذاب کمک می کنند که حتی کسانی که دارای پیش زمینه غیر فنی هستند نیز بتوانند آن را درک کنند. تجسم داده، همچنین، زمینه ای را برای بینندگان فراهم می کند که از عناصر بصری مانند نمودارها برای بیان یک مسئله مبتنی بر داده استفاده می کنند. اگرچه اکسل تنها نرم افزاری نیست که می تواند تجسم داده ایجاد کند، اما گزینه خوبی است زیرا کاربران اکسل می توانند تصویرسازی ها را مستقیماً در جایی که داده هایشان وجود دارد اجرا کنند. علاوه بر این، از آنجایی که اکسل به روزرسانی های منظم را ارائه می کند، هر نسخه جدید شامل گزینه های تجسم بهتری است.

دوره نرم افزار Excel

به لطف دوره های مختلف حضوری و آنلاین «کارآسان» در حال حاضر، یادگیری اکسل هرگز آسان تر از این نبوده است. دوره نرم افزار Excel حضوری یا غیرحضوری گزینه هایی برای آغاز یادگیری این نرم افزار هستند. برخلاف آموزش حضوری ، که در زمان های برنامه ریزی شده مشخص و منظم برگزار می شود، با شرکت در دوره های کارآسان، همان کلاس ها را با اساتید مجرب و به صورت زمان بندی فلکسیبل با در نظر گرفتن تعهدات کاری و شخصی خودتان تکمیل می کنید. علاوه بر این، از آنجایی که دوره نرم افزار Excel کاملاً آنلاین است، دیگر نیازی به رفت و آمد به دانشگاه و یا آموزشگاه را ندارید. در واقع، شما می توانید مطالعات اکسل خود را به راحتی از خانه یا کافه دنج محله خود تکمیل کنید.

اگر قبلا ثبت نام شده اید؟
وارد شوید

سرفصل‌های دوره